2014-02-05

Projekta tikšanās Rumānijā

Projekta trešā sanāksme Rumānijā
 

No 11.-15.novembrim Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēnu un skolotāju grupa ES Mūžizglītības programmas Comenius skolu partnerību projekta „Being a cool hunter: a new role” ietvaros piedalījās trešajā  projekta sanāksmē , kas tika veltīta karjerai. Šajā reizē projekta dalībniekus uzņēma skola no Bukarestes ( Rumānija)  GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL "SF PANTELIMON", kurā satikās skolēni un skolotāji  no visām  projektā iesaistītajām  valstīm- Rumānijas, Itālijas, Turcijas, Lietuvas un Latvijas - lai iepazītos ar šo  valstu tradīcijām, mācītos komunicēt ar dažādu valstu pārstāvjiem, lai gūtu pieredzi uzņēmumu veidošanā, gūtu informāciju par mācību  un darba iespējām dažādās Eiropas valstīs.

Rumānijas galvaspilsētas Bukarestes piepilsētā bija iespēja apmeklēt liellopu fermu un mājdzīvnieku mini zoodārzu. Skolēni centās izzināt, kā uzņēmums darbojas dažādos apstākļos. Varēja salīdzināt Latvijā, uzņēmumā „Gusto”, gūto pieredzi ar Rumānijas uzņēmuma izveides un darbības principiem.

Nākošajā dienā skolēni draudzīgā gaisotnē izspēlēja darba interviju. Jauni uzņēmēji no Rumānijas intervēja  katru projektā iesaistīto skolēnu, uzdodot tādus jautājumus kā : „Par ko gatavojies mācīties? Kāpēc tevi vajadzētu pieņemt darbā? u.c. Skolēni atzina, ka tā bijusi laba pieredze un ir sapratuši, ka tādai darba intervijai ir jāgatavojas jau tagad!

Skolēnu komunikācijas prasmi, angļu valodas pielietojumu un citas kultūras tradīciju izpratni veicināja dzīvošana rumāņu skolēnu ģimenēs. Mūsu skolas skolēni atzina, ka rumāņu jaunieši ir sirsnīgi un atsaucīgi. Ir patīkami , ka draudzību visi vēlas turpināt. Daži rumāņu jaunieši ar savām ģimenēm ir nolēmuši vasarā apmeklēt Latviju.

Kā ieguvumus Latvijas jaunieši min prasmi komunicēt, problēmu risināšanu dažādās situācijās, jaunu draugu iegūšanu un vērtīgākais, būs par ko rakstīt CV.

Rumānijā iepazināmies ar tās galvaspilsētu – Bukaresti,  Nikolaje Čaušesku celto varas apliecinājumu – Parlamenta pili, ar leģendārā Drakulas pili Transilvānijā. Rumānijā ir skaistas vietas, bet mūsu Rīga un Latvija ir vēl skaistākas.

 

                                                                                                                Daiga Telnere